turkkanufuk@gmail.com +90 546 635 50 62


Web Tabanlı Yazılım Nedir ?

“Lideri, Takipçilerden Ayıran İnovasyondur.” Diyor, Steve Jobs. Peki, Siz İnovasyonun Neresindesiniz Veya İnovasyon Sizin İçin Nerede Duruyor? Yeniliklere Ayak Uydurmak İçin Teknolojiyi Ve Dijital Dünyayı Yeterince Takip Edebiliyor Musunuz Veya Bu Süreçte Yeterince Adım Attığınızı Hissediyor Musunuz? İnternet Olarak Adlandırılan Küresel Çaptaki Bilgi Ağının, Herkesin Farkında Olduğu Ve Önemini Fark Ettiği Bir Dönem İçerisindeyiz. Yalnız, Bu Önemi Fark Etmek İle Bu Önemin Gerekliliklerini Yerine Getirmek Arasında Birçok Kriter Kendini Ele Veriyor. Dijital Dönüşümü Fark Etmek Tek Başına Yeterli Olmuyor, Sürekli Güncel Kalmak Ve İleriyi Hedeflemek Gerekiyor.

Web Tabanlı Yazılımlar, Güncel Kalmanın Ve Her Zaman İleriye Dönük İşlemlerin Gerçekleştirilmesini Mümkün Kılıyor. Bilgiye, Herkesin Her Zaman Erişebiliyor Olması, Bu Yazılımları Asıl Değerli Kılan Şeyler Oluyor. Web Tabanlı Yazılım Nedir? Sorusunun Cevabı; Web Tarayıcıları Vasıtasıyla Çalışan Programlar Veya Yazılımlar Olarak Özetlenebilir. Web Tarayıcılarındaki Sorunsuz Bir Şekilde Çalışmaları, Onları Tercih Sebebi Haline Getiriyor. 

Geçmişte, Web Tabanlı Yazılımlar Yavaş Olmaları Ve Pahalı Olmaları Sebebiyle Pek Fazla Tercih Edilmiyorlardı. Bugünün Dünyasındaysa, İnternetin Günlük Hayatında Edindiği Büyük Yer Ve Alışkanlıkların Değişmiş Olması Ve Elbette Dijital Dünyanın En Önemli Unsurlardan Birisi Olması, Bu Yazılımları Gözde Hale Getirdi. Kullanıcıların Taleplerinin Ve Alışkanlıklarının Da Bu Yöne Kayması, Uygulama Ve Yazılım Geliştiricileri Bu Çizgide Yazılımlar Üretmeye İtmiştir. Daha Kolay Ulaşım Ve Yaygın Bir Kullanım Ağının Oluşmasının Da Bu Yazılımların Ortaya Çıkmasında Payı Vardır.

Web Tabanlı Yazılımların Avantajları Nelerdir ?

Farklı Ve Dağınık Konumlardan Kullanılmaları, Web Tabanlı Yazılımları En Değerli Kılan Şeydir. İşletmelerin Şubeleri, Depoları, Fabrikalar, Sahada Veya Seyahatlerde Erişim İmkanı Bu Yazılımları Sizler İçin Özel Kılıyor Ve İşlemlerinizi Her Yerden Gerçekleştirebilme Olanağı Sağlıyor.
 
Ağ Sistemi, Geçmişte Oldukça Pahalı Bir Düzenekken Günümüzde Dünyanın En Ucuz Ağıdır. Bu Ucuzluk, Her Bilgisayara Ayrı Bir Yazılım Yükleme Derdini Ortadan Kaldırdığı Gibi Maliyet Açısından Ve Zaman Açısından Da Kazanç Sağlıyor. 

İşlemlerin, Her Yerden Güncellenebilir Olması Bir Yana Anında Güncellenebilir Sistemlerdir. Ayrıca, Bu Güncellemelere Diğer Personellerin Veya İşletme Çalışanlarının Da (Yetkileri Ölçütünde) Anında Erişim Şansları Bulunuyor.
 
Yazılım İndirme, Kurma Veya Benzeri Sorunlarla Uğraşmanız Gerekmez. 
 
İşletim Sistemine Veya Donanıma Has Yazılımlara İhtiyaç Duymazsınız. Her Bilgisayarda Çalıştırılabilir Yazılımlar Olmaları Sebebiyle De, Avantajlıdırlar.
 
Bakımları Ve Geliştirmeleri De Masaüstü Yazılımlara Nazaran Daha Kolay Gerçekleştirilirler. Bu Yazılımlar İçin Destek Almak Da Oldukça Kolaydır.
 
Web Tabanlı Olmaları Ve Kurulum Ve İndirme Gibi İhtiyaçların Ortadan Kalkması Sebebiyle Destek Personeline Olan İhtiyaç Da, Önemli Ölçüde Ortadan Kalkmaktadır.
 
Bir Diğer Önemli Faydası; Mobil Cihazlarda Kullanımdır. Mobil Cihazların Yaygınlaşması, Mobil Destekli Platformları Değerli Hâle Getirmiştir. Web Tabanlı Yazılımların Responsive Özellikleri Sebebiyle, Mobilden De Erişim İmkanı Sağlanmaktadır.
 
Masaüstü Yazılımlara Nazaran Güvenlik Açıklarının Takibi Ve Kontrolü Daha Rahat Bir Şekilde Gerçekleştirilebilir. Ayrıca, Güvenlik Açıkları Da Masaüstü Yazılımlara Göre Daha Az Olacaktır. 
 
Gerekli Güncelleştirmelerin Otomatik Olarak Yapılması, Kullanıcıların Manuel İşlemlerle Ve İndirmelerle Vakit Kaybetmesini Önler.