turkkanufuk@gmail.com +90 546 635 50 62


Billboard Tasarımı Nasıl Olmalı?

Ülkemizde Reklam Mecrası Gittikçe Artan Bir Öneme Sahip. Bütün Markalar Kendi Arasında Farklı Olma Ya Da Farkındalık Yaratma Çabası İçerisindeler. Bu Noktada Reklam Ajanslarının Rolü İste En Basit, Göze Çarpan, Tüketicinin Aklını Yormayacak Şekilde Ve Markanın İmajına Uygun Reklam Kampanyası Hazırlayabilmektir.

Gözüme Çarpan Ve Beni Gerçekten Rahatsız Eden Billboardlar Da Bulunan Nerdeyse Paragraf Oluşturacak Yazıların Yazılması. Roman Yazar Gibi Billboard Yazısı Yazıyorlar, Gerçekten Çok İtici Bir Durum.

İnsanlar Arabasıyla Geçerken O Yazıları Nasıl Okuyabilir? Ya Da Yoldan Geçen İnsanlar Billboardın Önünde Durup O Yazıyı Mı Okuyacak Sanki? Pehh, Çok Ütopik.

Tabi Bu Hiç Okuyan İnsan Yoktur Anlamını Taşımıyor. Ama Cambaz Gibi İpte Dans Etmeye Gerek Yok…

Peki Billboard Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Billboard Gibi İnsanların Gelip Geçerken Okuyabileceği Reklam Alanlarında Mümkün Olduğu Kadar Kısa, Açık Ve Basit Cümleler Kurmak Gerekir. Tüketiciye Ne Anlatmak İstiyorsanız Onları Bu Şekilde Anlatmalısınız.

Alakasız Cümleler Kurup Anlam Karmaşıklığı Yaratmak, Vermek İstediğiniz Mesajı Arka Plana İter. Bu Yüzden Bana Göre Billboardlar Olabildiğince Sade Olmalıdır. İlanınızın Önünden Arabasıyla Geçen İnsanlar Bile Bir Bakışta Ne Anlatmak İstediğinizi Anlamalıdır.

Kullandığınız Görseli Tamamlayacak 4-5 Kelimeyi Geçmeyecek Bir Yazıyla İnsanların Sizi Fark Etmesini Sağlayabilirsiniz. Karmaşık Yazılar Algıyı Zorlaştırır Ve Fark Edilmenizi Azaltır. İsterseniz Mükemmel Bir Afiş Hazırlayın İnsanlar Bunu Okuyamadığı Sürece Hiçbir İşe Yaramaz Ve Yaptığınız İş Kelime Çöplüğünden Başka Bir Şey Olamaz.

Afiş Tasarımı, Kişi Ve Firmaların Anlatmak İstediklerini Az Ve Öz Sözcükler İle Etkileyici Fotoğraflar Kullanarak Anlatması Sanatıdır. Afiş Tasarımlarının Firmanın Amacına Ve Mizacına Uygun, Hedef Kitleye Yönelik, Yeni Ürün Ve Hizmetleri Başarıyla Tanıtması Gerekmektedir.

İç Ve Dış Mekanlarda Kullanım Özellikleri Düşünülerek Hazırlanacak Olan Afiş Tasarımlarının Yeni Ürünlerden Firma Organizasyonlarına Kadar Her Şeyi Tanıtması Mümkündür. Araç Giydirme, Bina Giydirme, Çeşitli İç Ve Dış Mekan Uygulamaları Şeklinde de Tasarlanmaktadır.

Medya Eylül Olarak Taleplerinize Göre Afiş Tasarımları Yapıyoruz. Yenilikçi Ve Yaratıcı Bakış Açısına Sahip Tasarımcılarımız İle Çizimden Baskıya Tüm Süreçlerde Profesyonel Destek Sunuyoruz. Sizleri Aynı Anda Binlerce Kişiye Ulaştırıyoruz…